adwokat

Kancelaria adwokacka – czym się zajmuje?

Popularne postrzeganie zawodu prawnika wiąże działalność zawodową adwokata tylko i wyłącznie z pracą w sądzie podczas orzekania w sprawach kryminalnych lub też cywilnych.W rzeczywistości praca prawników wyraźnie wykracza poza te ramy, co postaramy się przedstawić w poniższym artykule..

Adwokat „nie kończy się” na sądzie

Firmy prawnicze a także kancelarie adwokackie wykonują całą masę ruchów pozasądowych, które ukierunkowane są na dochodzenie i ochronę praw Klientów bez potrzeby angażowania w to sądu. Jako wzór takiej sytuacji może posłużyć dochodzenie praw autorskich  czy majątkowych, gdzie adwokaci asystują w zabezpieczeniu honorarium bądź też rzeczy należących do prawowitego właściciela, reprezentując w taki sposób o jego interesy.

W zakres oferowanych przez większość kancelarii adwokackich usług wchodzi również na przykład uzyskiwanie odszkodowania za pomyłki lekarskie lub też za niedokładne wykonanie usługi. W bardzo wielu sytuacjach niejednokrotnie udaje się doprowadzić do ugody zanim jeszcze kwestia znajdzie swój finał w budynku sądu.

Pomoc w trudnych sytuacjach życiowych

Mecenas może też zaoferować Ci pomoc w wypadku utraty pracy – o ile takowe zwolnienie było bezprawne adwokat może efektywnie starać się o przywrócenie stanowiska pracy jak i o zadośćuczynienie i utracone dochody związane ze stratą zatrudnienia.
Z drugiej strony – służby kancelarii adwokackich i radców prawnych są nierzadko używane przez przedsiębiorstwa do opiniowania sygnowanych umów podobnie jak ściągania należności.

W dzisiejszych czasach sieć firm prawniczych oraz kancelarii oferujących obsługę adwokata jest dobrze rozwinięta. Współcześnie nie ma miasteczka w którym nie funkcjonowałaby przynajmniej jedna kancelaria adwokacka. Dla przykładu aglomeracji śląskiej, w Chorzowie działa ich kilkanaście, a w o wiele mniejszym Mikołowie – parę kancelarii adwokackich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *