grzejnik retro z bliska

Grzejnik dekoracyjny – wymysł czy użyteczny dodatek

Nadszedł zmierzch mody na sterylne mieszkania rodem z oferty Ikei? W minionych tygodniach zdecydowanie wzrosła sprzedaż w sklepach oferujących grzejniki dekoracyjne w typie retro. Czy zapowiada to początek nowej mody? Postaramy się znaleźć odpowiedź na owo pytanie w poniższym artykule.

Renesans mody retro?

Nowoczesny nurt promowany w gazetkach dużych supermarketów meblowych nie zawsze zadowala wszystkie gusta. Przede wszystkim dotyczy się to ludzi bogatszych ludzi, których gusta są często wyszukane i te osoby mają pieniądze na urządzenie domu na wskroś tak, jak chcą, a nie tak jak im zaskórniki umożliwiają. W powodzi tysięcy identycznych projektów potrzebują się czymś wyróżnić, a jednym ze sposobów jest oczywiście urządzanie mieszkania czy apartamentu w stylu zamierzchłym. Bogate osoby szukają odrestaurowanych sprzętów zabytkowych, inwestują w odpowiednie malowanie i tapety jakie mają korespondować stylistycznie z komponowanym wnętrzem. Ostatnim detalem poszukiwanym w toku urządzania wnętrza są z reguły kaloryfery – w wielu przypadkach zaniedbywane, po wyremontowaniu wnętrza w wysokim standardzie częstokroć stają się najsłabszym elementem mieszkania. O ile względnie łatwo nam nabyć lampę w stylu retro, o tyle producentów grzejników ozdobnych w owym nurcie istnieje niewielu.

Postaw na wysoka jakość

Poszukując grzejników dobrych do swojego mieszkania osoby zasobne kierują się przede wszystkim stylem i klasą budowy takiego kaloryfera. W takim przypadku „z miejsca” skreślane są grzejniki z dalekiego wschodu – takie grzejniki, zbudowane z aluminium lub stali, nie spełniają zwyczajnie pokładanych wymagań.
W naszym kraju na szczęście działa paru producentów grzejników, spośród których niektórzy – w tym m.in. FUPH Jędrzejewski z Tychów – proponują produkcję grzejników ozdobnych na indywidualne zamówienia. W przypadku lokalnych producentów mamy do czynienia z grzejnikami przygotowywanymi z najlepszej klasy materiałów – miedzi i mosiądzu. Korzystanie z opcji w której nabywane przez nas produkty są budowane na nasze indywidualne zlecenie ma dodatkowo taki atut, iż możemy sami przystosować wymiary tworzonego wyrobu i posiadać wpływ na jego końcowy wygląd.

Grzejniki na zamówienie – informacje praktyczne

Wytwórcy grzejników na zamówienie działają na bazie prywatnych baz warsztatowych i klasycznych metod wytwórczości, stąd też nie odkryjemy tam różnego typu wyrafinowanych deskrypcji technologii. Kluczowym sprawdzianem tego, czy konkretne rozwiązanie jest stosowane w towarze finalnym jest to, czy… działa. To zresztą również tyczy się materiałów – wykorzystywane przez fabrykantów miedź i mosiądz świetnie przewodzą ciepło, skutkiem czego produkowane grzejniki grzeją się niebywale szybko i posiadają wysoką skuteczność grzewczą.
W trakcie składania zamówienia Klient może wyselekcjonować jego kolor – który niekoniecznie musi znaczyć malowanie proszkowe. Fabrykanci proponują także wykończenie kaloryferów w unikatowych wzorcach: chrom, stal szczotkowana, stary mosiądz czy stara miedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *